گذشته آمریکا زیرنویس ایالات متحده شبکه تلویزیونی

گذشته: آمریکا زیرنویس ایالات متحده شبکه تلویزیونی خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری استودیو آلبرتو جاکومتی نمایشگاه می‌شود

استودیو «آلبرتو جاکومتی» در شهر پاریس، ۵۰ سال بعد از فوت این هنرمند و مجسمه‌ساز نامدار سوئیسی در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد.

استودیو آلبرتو جاکومتی نمایشگاه می‌شود

استودیو آلبرتو جاکومتی نمایشگاه می شود

عبارات مهم : مجسمه

استودیو «آلبرتو جاکومتی» در شهر پاریس، ۵۰ سال بعد از فوت این هنرمند و مجسمه ساز نامدار سوئیسی در معرض دید عموم مردم قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، این استودیو که در شهر پاریس واقع شده است درست به همان شکلی که «جاکومتی» ۵۰ سال پیش آن را ترک کرد با طراحی ها و نقاشِی های نیمه تمام او از تاریخ ۲۶ ژوئن به نمایش گذاشته می شود.

این نمایشگاه به صورت کامل در قسمت جنوبی محل مهم استودیو «جاکومتی» در منطقه مونپارنس پاریس بازسازی شده است که در اواسط قرن بیستم میلادی یکی از بااهمیت ترین قطب های هنری محسوب می شد و هنردوستان می توانند شاهد مجسمه های ظریف گچی از آثار نیز «جاکومتی» باشند که بعد از فوت وی در سال ۱۹۶۶ تاکنون به نمایش عمومی درنیامده هست.

بنیاد «جاکومتی» که ملکیت اغلب آثار این هنرمند سوئیسی را در اختیار دارد تصمیم به بازسازی استودیو محل کار وی به جای برپایی موزه کرده است آیا که خود «جاکومتی» همواره به رابطه قدرتمند میان هنر و محیطی که در آن هنر خلق می شود تاکید داشت.

«آلبرتو جاکومتی» در سال ۱۹۰۱ در سوئیس متولد شد. او فرزند یک نقاش بود که او را جهت تحصیل به مدرسه هنر ژنو فرستاد. او به فرانسه سفر کرد و در پاریس اقامت داشت. «جاکومتی» در آنجا با «خوان میرو»، «ماکس ارنست»، «پیکاسو» و «بالتوس» آشنا شد و آثاری را در سبک های کوبیسم و سورئالیسم خلق کرد. وی از آخرهای دهه ۱۹۳۰ مجسمه هایش را با دست و پا و بدن درازتر از معمول می ساخت و با کسب جایزه اول دوسالانه ونیز به شهرت جهانی رسید.

مجسمه «مردی که راه می رود» اثر «جاکومتی» در سال ۲۰۱۰ میلادی در حراجی ساتبی لندن به قیمت ۱۰۴ میلیون دلار به فروش رفت تا رکورد گران بهاترین مجسمه دنیا را به خود تخصیص داده شده است داد.

استودیو آلبرتو جاکومتی نمایشگاه می‌شود

واژه های کلیدی: مجسمه | نمایش | پاریس | میلادی | بازسازی | استودیو | نمایشگاه | مجسمه ساز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz