گذشته آمریکا زیرنویس ایالات متحده شبکه تلویزیونی

گذشته: آمریکا زیرنویس ایالات متحده شبکه تلویزیونی خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی پیشنهاد برگزاری تجمعات مردمی در پارک لاله یا بوستان گفت‎وگو

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: جایی مثل بوستان گفت‎وگو که اسم با مسمّایی دارد یا پارک لاله که مدنظر شورای شهر هست، می تواند محلی جهت تجمعات آرام

پیشنهاد برگزاری تجمعات مردمی در پارک لاله یا بوستان گفت‎وگو

پیشنهاد برگزاری تجمعات مردمی در پارک لاله یا بوستان گفت‎وگو

عبارات مهم : سئوال

مولاوردی: جهت شنیدن صدای مردم برنامه ریزی هایی در حال انجام است

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: جایی مثل بوستان گفت‎وگو که اسم با مسمّایی دارد یا پارک لاله که مدنظر شورای شهر هست، می تواند محلی جهت تجمعات آرام و اعتراضی مردم باشد.

پیشنهاد برگزاری تجمعات مردمی در پارک لاله یا بوستان گفت‎وگو

به گزارش خبرآنلاین، در خلال ناآرامی های دی ماه، اکثر مسئولان می گفتند مردم حق برپایی تجمعات اعتراضی دارند و بهتر است مکانی جهت آن در نظر گرفته شود، ولی بعد از آرام شدن فضا کسی پیگیر این عنوان نشد تا جایی که یکی از نمایندگان در مجلس گفت «ما فقط گفتار درمانی کردیم چون هیچ صدایی از مردم شنیده نشد».

شهیندخت مولاوردی معاون مدیر جمهور در این باره به خبرآنلاین گفت: تا جایی که من در جریان هستم جهت آنکه صدای مردم شنیده شود، برنامه ریزی هایی در حال انجام هست، از جمله آنکه مکان و سازوکاری جهت اینگونه تجمعات داشته باشیم تا ضمن عمل به قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی، امنیت تجمع کنندگان نیز تأمین شود. البته دستگاه های اجرایی در سایر موارد با مسئولیت ها و مأموریت هایی که دارند در حال پیگیری هستند و باید ببنیم چه زمانی این پیگیری ها جواب می دهد.

وی در تصویر العمل به اینکه بعضی جامعه شناسان معتقدند در نظر گرفتن جایگاهی جهت تجمعات اعتراضی راهکاری حکومتی و ناکارآمد هست، گفت: به لحاظ فردی و انفرادی این امکان وجود دارد که کسی به مسئولان مراجعه و اعتراض و تقاضای خود را منعکس کند، کما اینکه می توانم بگویم هر روز در معرض این نوع مراجعات، شکایات و اعتراضات هستیم ولی می توان مثل سایر کشورها چنین فضایی نیز تعیین کرد.

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: جایی مثل بوستان گفت‎وگو که اسم با مسمّایی دارد یا پارک لاله که مدنظر شورای شهر هست، می تواند محلی جهت تجمعات آرام

دستیار خاص مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی در پاسخ به این سئوال که خودتان جایی را پیشنهاد می دهید تا این تجمعات اعتراضی برگزار شود؟ اظهار کرد: جایی مثل بوستان گفت و گو که اسم با مسمّایی دارد یا پارک لاله که مدنظر شورای شهر هست، می تواند محلی جهت تجمعات آرام باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که بعضی می گویند اگر اراده ای جهت شنیدن صدای مردم وجود داشت صدای تجمع کنندگان برابر مجلس یا ریاست جمهوری شنیده می شد، آیا فرقی می کند مردم برابر مجلس و ریاست جمهوری تجمع کنند یا در بوستان گفت و گو؟ یادآور شد: جهت اینکه اتفاقات اخیر پیش نیاید، مرزی بین اغتشاش با اعتراض مدنی وجود داشته باشد و امنیت تجمع کنندگان حفظ شود، تعیین چنین محلی راهکار مناسبی هست. البته به آن معنا نیست که هنگامی که جایی جهت تجمعات تعیین شود، مردم دیگر حق ندارند در جای دیگر صدای خود را به مسئولان برسانند.

اینکه آیا جهت شهرهای دیگر نیز جایی جهت تجمعات درنظر گرفته می شود؟، پرسش دیگری بود که مولاوردی در پاسخ گفت: هنوز به آن شکلی که در دستورکار باشد به این عنوان پرداخته نشده هست، ولی فکر می کنم شوراهای شهرها و استان ها بتوانند این عنوان را پیگیری کنند.

پیشنهاد برگزاری تجمعات مردمی در پارک لاله یا بوستان گفت‎وگو

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی در پاسخ به این سئوال که با وزارت کشور صحبتی داشتید که به تجمعات آرام مجوز بدهد؟ اظهار کرد: الان هم اگر تقاضایی باشد مجوز داده می شود، حالا می خواهد مکانی جهت تجمعات تعریف شود یا نشود. وزارت کشور طبق قانون باید به تجمعات آرام و بدون حمل سلاح مجوز بدهد.

واژه های کلیدی: سئوال | حقوق شهروندی | ریاست جمهوری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz